Dikine Emniyet Şeritli Paslanmaz Korkuluk

6+6 mm LAMİNE TEMPERLİ CAMLI SPIDERLI PASLANMAZ  SAÇAK YAPILMASI

 

6+6 mm temperli camlarla 1.52 mm PVB kullanılarak lamine edilmiş  cam üniteler, paslanmaz çelik taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik bağlantı elemanları (spider) ve paslanmaz rotiller ile monte edilmelidir. Rotiller çelik paslanmaz,spider döküm paslanmaz olacaktır.

Bu uygulama için 6+6mm lamine temperli camlı ünite kullanılacak olup, kullanılacak cam fiyata dâhildir.

Teknik Özellikler: Paslanmaz çelik 304 ve 316 kalite,
Cam; paslanmaz çelik veya epoksi boyalı demir taşıyıcı konstrüksiyon üzerine paslanmaz 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik bağlantı elemanları (spider) ve paslanmaz rotiller ile monte edilir. Tutucular camın üzerine gelen stresi alıp çelik konstrüksiyona iletebilmek için hareket edebilen başlıklı olarak imal edilmelidir.

Camlar arasında kalan fuga boşlukları toz tutmayan silikon ile tekniğine uygun olarak doldurulmalıdır. Dolgu malzemesi olarak UV ışınlarına dayanıklı yüksek esneklik kabiliyeti olan silikonlar veya 60shore sertliğinde epdm esaslı fitiller kullanılabilir.

Cam üniteleri paslanmaz çelikten imal edilen küresel mafsallı cam tutucu rotiller, spider, konnektör (connector) yardımıyla paslanmaz çelik konsrüksüyona  civata veya kaynak yapılarak bağlanmalıdır.

Her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, nakliye, yatay ve düşey taşımalar, yükleme-boşaltma, alet edevat giderleri müteahhitlik karı ve genel giderler dahil 1 m² fiyatıdır.

 

Benzer Projeler